Akcja Pozytywna ?Stać Cię na dom" II edycja

Po raz drugi ŁADNY DOM i mBank wraz z zaprzyjaźnionymi Partnerami zapraszają wszystkich do udziału w naszej Akcji.

Jest ona kontynuacją poprzedniej, ale tym razem nie chodzi nam jedynie o przekonanie Polaków, że stać ich na wybudowanie domu. Istotą Akcji jest namawianie wszystkich do budowy takich domów, na których utrzymanie będzie ich stać. I to nie tylko teraz, ale i w przyszłości: gdy podrożeją źródła energii i wody, lub gdy stracą dobrze płatną pracę, albo przejdą na emeryturę.

Dom tani co miesiąc

Jeszcze do niedawna powszechnym dążeniem inwestorów indywidualnych było wybudowanie domu jak najniższym kosztem. Teraz coraz więcej osób wybiera rozwiązania gwarantujące zmniejszenie kosztów późniejszej eksploatacji nowo wybudowanego domu. Nawet za cenę wyższych wydatków inwestycyjnych. Bowiem dom, który ma być tańszy w eksploatacji, jest zazwyczaj droższy w budowie. Ale poniechanie takich dodatkowych wydatków jest prawie zawsze błędem z ekonomicznego punktu widzenia.

Najważniejszym powodem takiej zmiany postaw inwestorów są coraz tańsze i bardziej dostępne kredyty hipoteczne - zwiększenie ich wysokości o kilka czy nawet kilkanaście procent nie jest prawie wcale odczuwalne przy ich spłacaniu, a rata za dodatkowy kredyt jest zwykle dużo niższa od oszczędności w comiesięcznych kosztach utrzymania domu.

Drugi ważny powód to stałe obniżanie się cen urządzeń, które pozwalają zmniejszyć koszty eksploatacji domu, co w połączeniu ze wzrostem ich sprawności technicznej, czyni je coraz bardziej konkurencyjnymi do rozwiązań tradycyjnych.

Nie bez znaczenia jest też coraz powszechniejsza dbałość o nasze środowisko naturalne: budując dom tani w eksploatacji, zmniejszamy wyraźnie emisje dwutlenku węgla do atmosfery, mniej zużywamy drogocennej wody i w mniejszym stopniu zatruwamy przyrodę ściekami.

Jest też rzecz niesłychanie ważna, choć nie przez wszystkich uświadamiana: comiesięczne wydatki na utrzymanie domu są dla jego właściciela miarą osobistej wolności; żeby go nie stracić, musi każdego miesiąca przepracować dającą się określić liczbę godzin. A ponieważ "musi" - jest to więc praca przymusowa.

Na koniec jeszcze jedna zmiana. Tym razem naszą Akcję kierujemy także do tych, którzy mają już dom, ale chcieliby zmniejszyć koszty jego utrzymania.

Jak to zrobić

O sposobach zmniejszania kosztów eksploatacji domów piszemy w numerze specjalnym pod tytułem "Mieszkaj taniej", który dołączyliśmy w prezencie do tego numeru ŁADNEGO DOMU. Rozwiązania obniżające koszty ogrzewania polecamy szczególnie osobom planującym budowę, ale warto, żeby ze sposobów zmniejszających zużycie wody skorzystali nie tylko właściciele domów, ale i mieszkań. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że woda stanowi największą pozycję w kosztach utrzymania domu lub mieszkania; płacimy bowiem za nią potrójnie - za jej zużycie, podgrzanie i w końcu za ścieki.

Jak zostać uczestnikiem Akcji

Podobnie jak poprzednio, aby zostać uczestnikiem naszej Akcji wystarczy wypełnić kupon zgłoszeniowy i wysłać go pod adresem redakcji.

z Wszystkim, którzy to zrobią, prześlemy wraz z Informatorem o Akcji Osobistą Kartę Uczestnika, która uprawnia do:

- ubiegania się o specjalne kredyty w mBanku;

- skorzystania z rabatów przy zakupie produktów Partnerów.

Zaczynamy 14 września 2006 roku i nasza Akcja, podobnie jak jej pierwsza edycja, potrwa 12 miesięcy.

Prenumerata w prezencie

Osoby, które wezmą w mBanku kredyt hipoteczny o wartości od 150 000 zł na budowę lub zakup domu, otrzymają w prezencie roczną prenumeratę miesięcznika ŁADNY DOM.

W sobotę 23 września 2006 r. w godz. 10-14 zapraszamy do jednego z Centrów Finansowych mBanku w Warszawie, na spotkanie z doradcami finansowymi.

Słuchajcie nas w audycji "STAĆ CIĘ NA DOM" - w co drugą sobotę, w godzinach 13-14 w radiu TOK FM (najbliższa audycja: 16 września).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.