Trinity Park III wynajęty już w połowie

7,5 tys. m kw. wynajmie w służewieckim biurowcu Trinity Park III firma Unilever. Developer, firma Ghelamco, zamierza oddać ten budynek w maju. Drugi biurowiec tej firmy - Crown Square - powstaje na Woli

Unilever wprowadzi się do Trinity III jako jedna z pierwszych firm. Już w połowie tego roku firma zajmie 7,5 tys. m kw. powierzchni biurowej, stając się jednym z głównych najemców. To jedna z większych transakcji, najmu jakie firma Ghelamco podpisała w ostatnim czasie.

- Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować umowę z tak wymagającym i prestiżowym klientem, jakim jest Unilever - mówi Jarosław Zagórski z Ghelamco. Do tej pory jego firma znalazła najemców na połowę powierzchni Trinity Park III. Do powstającego przy ul. Domaniewskiej 49 biurowca klasy A przeniesie się także m. in. Kraft Foods Polska i Lu Polska. - Taki rezultat cieszy tym bardziej, że rynek spowalnia - mówi Zagórski.

Zaprojektowany przez belgijską pracownię architektoniczną Jaspers & Eyers Partners biurowiec o powierzchni biurowej 32 tys. m kw. zostanie oddany do użytku w maju. Obecnie trwają prace nad elewacją.

Z kolei pod koniec roku ma być gotowy drugi z powstających biurowców Ghelamco - Crown Square przy ul. Przyokopowej na Woli. Jego budowa zaczęła się jesienią ubiegłego roku.

12-piętrowy budynek zaprojektowany przez pracownię Ludwika Koniora zapewni ok. 17 tys. m kw. powierzchni biurowej. Crown Square - młodszy brat istniejących już biurowców Crown Point i Crown Tower oddanych do użytku w 2004 r. - będzie mocno przeszklony. Deweloper podkreśla, że panoramiczne okna zapewnią doskonały dostęp do światła dziennego w całym obiekcie. Przy projektowaniu poszczególnych kondygnacji architekci dołożyli starań, by zapewnić maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni, zarówno w przypadku aranżacji typu open space, jak i przy podziale na pokoje.

W przygotowaniu Ghelamco ma jeszcze kilka innych inwestycji biurowych. Jedną z najbardziej oczekiwanych jest biurowiec Senator, który powstanie u zbiegu ul. Bielańskiej i al. "Solidarności". Inwestor ostatnio uzyskał w ratuszu tzw. decyzję środowiskową, jeden z najważniejszych dokumentów potrzebnych przy staraniach o pozwolenie na budowę. Wciąż jednak jeszcze architekci z pracowni Jaspers & Eyers negocjują kształt budynku z konserwatorem zabytków. Biurowiec stanie bowiem tuż obok zrujnowanego budynku dawnego Banku Polskiego - ostatniej reduty warszawskich powstańców podczas II wojny światowej. Ghelamco zobowiązało się do jego odbudowy.

Copyright © Agora SA