Kameralnie na Bemowie

W okolicy skrzyżowania ulic Połczyńskiej i Powstańców Śląskich firma Robyg zbuduje osiedle czterech budynków na ponad 130 mieszkań. Inwestor kusi kameralnymi rozmiarami budynków - trzy budynki będą dwupiętrowe, a czwarty ma mieć cztery piętra.

Robyg buduje mieszkania w Warszawie już od ponad 10 lat. Swoje sztandarowe inwestycje firma prowadzi w Miasteczku Wilanów i na Żoliborzu, kilka lat temu zrealizowane zostały też projekty na Ursynowie i Ochocie. Inwestycja o nazwie Osiedle Kameralne będzie jego debiutem na Bemowie.

- Udało nam się przygotować w tej części Warszawy bardzo ciekawy projekt. To będzie niewielkie osiedle na Jelonkach położone w naturalnym zagłębieniu terenu z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a jednocześnie odgrodzone od ruchu ulicznego - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg SA i jeden z założycieli spółki.

W pierwszym etapie powstaną cztery budynki, liczące łącznie 133 mieszkania. Zgodnie z planem trzy z nich to kameralne, dwupiętrowe nowoczesne kamieniczki. W każdej z nich znajdzie się niewielka liczba lokali. Obok nich powstanie też większy, czteropiętrowy budynek wielorodzinny mieszczący 94 mieszkania. W budynkach zaplanowano mieszkania od kawalerek po czteropokojowe, o powierzchni od 30 m kw. do 113 m kw. Ich ceny będą się kształtowały od 6,1 do 8,7 tys. zł za m kw. Najpopularniejsze mieszkania dwupokojowe będzie można kupić już za 300 tys. zł. Większość mieszkań będzie miała balkony, a te położone na parterze, tarasy i ogródki. Na osiedlu powstanie też ponad 130 miejsc parkingowych - w podziemnych garażach i przy budynkach (w tym miejsca zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych).

Osiedle zaprojektowane przez pracownię GIS Architekci będzie cechować się nowoczesną architekturą. Nie zabraknie też eleganckich materiałów wykończeniowych, z których znany jest Robyg. Będą to m.in. okładziny z naturalnego kamienia i materiałów drewnianych, elementy murowane z ozdobnych cegieł i drewniana stolarka okienna.

- Osiedle Kameralne przeznaczone jest przede wszystkim dla ludzi młodych, zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi. Jego prywatny charakter oraz duża ilość zieleni czynią je przyjaznym i bezpiecznym dla najmłodszych. Ich rodzicom lokalizacja ta zapewnia natomiast poczucie komfortu i wysoki standard życia - dodaje Oscar Kazanelson. Podkreśla, że w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla przebiegają liczne trasy tramwajowe i autobusowe, nieopodal planowana jest stacja II linii metra (której, czego deweloper już nie dodaje, nie należy spodziewać się wcześniej niż za dekadę). Niedaleko stąd także do parków: Górczewska, Moczydło i im. Edwarda Szymańskiego.

Budowa Osiedla Kameralnego rozpocznie się już w styczniu. Będzie prowadzona wieloetapowo. W pierwszym etapie równocześnie powstawać będą wszystkie cztery budynki. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się już w czerwcu 2012 r.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.