Służewiec Mieszkaniowy

W pobliżu skrzyżowania ulic Cybernetyki i Obrzeżnej zaczęła się budowa 12-piętrowego budynku, w którym znajdzie się ponad 140 mieszkań. W tej części Służewca powstaje mieszkaniowa enklawa.

Inwestorem budynku o nazwie Galeria Point jest Park Project, firma deweloperska z izraelskim kapitałem. W Warszawie zbudowała ona apartamentowiec przy ul. Pory, nieopodal toru łyżwiarskiego Stegny, a na Służewcu wzdłuż ul. Obrzeżnej postawiła zespół domów z 344 mieszkaniami. Zajmują one tylko część liczącej 2,7 hektara działki, na której inwestor planuje zbudować w sumie prawie tysiąc mieszkań. 95 proc. lokali w istniejących domach już zostało sprzedane, teraz deweloper zabiera się do kolejnego etapu osiedla.

12-piętrowy budynek zaprojektowała pracownia KAPS Architekci. Jego elewacja będzie obłożona czarnym granitem i piaskowcem, uwagę będą zwracać duże przeszklenia. Mieszkania będą dobrze doświetlone południowym słońcem. W budynku znajdzie się 141 lokali o powierzchniach od 37 do 155 m kw. Dominować mają mieszkania dwupokojowe. Inwestor zapewnia, że będą mieć funkcjonalne rozkłady, portfenetry, tarasy i balkony. Mieszkania będzie można łatwo łączyć. Budynek będzie zaopatrzony w garaż z 161 miejscami postojowymi i 91 komórkami lokatorskimi. Jego mieszkańcy będą mieli dostęp do alejek, ławek i placu zabaw urządzonego na starszej części osiedla.

Mieszkania kosztują od 8,5 do 9,8 tys. zł za m kw. To mniej, niż cztery lata temu kosztowały mieszkania pierwszego etapu. Budowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku, wykonawcą jest firma Erbud, która budowała także wcześniejsze domy tego osiedla. - Można powiedzieć, że mamy 350 agentów nieruchomości. Nie ogłaszaliśmy nigdzie, że zaczynamy nową inwestycję, informacja rozeszła się pocztą pantoflową poprzez mieszkańców naszego osiedla i już mamy rezerwacje na 30 proc. mieszkań - mówi Joanna Schönthaler z Park Projects. - Mocno wierzymy w tę lokalizację. To dobry projekt, realizowany w dobrej cenie, w dobrym czasie - przekonuje. Jako atut osiedla wskazuje m.in. sąsiedztwo szkół i Galerii Mokotów. Zapewnia, że z mieszkań na wyższych piętrach będzie się roztaczać widok na centrum miasta. Przekonuje, że dla ludzi, którzy pracują na Służewcu, mieszkanie przy ul. Cybernetyki wykluczy uciążliwość dojazdu. Zainteresowani mieszkaniami w budynku Galeria Point muszą jednak brać pod uwagę, że przechodząca właśnie remont ulica Cybernetyki z czasem stanie się głośniejsza. Stanowić będzie skrót do dojazdu na lotnisko o południowej obwodnicy miasta, przejmie część ruchu z ul. Marynarskiej.

Park Project ma w planach jeszcze trzeci etap osiedla: w południowej części jego działki do końca roku ma się rozpocząć budowa domów, w których znajdzie się kolejne ćwierć tysiąca mieszkań. W tej części Służewca powstaje mieszkaniowa enklawa. Na południe od działki Park Project, pomiędzy ulicami Obrzeżną a Bokserską, osiedle na ponad tysiąc mieszkań buduje firma Eco Classic. Osiedle o nazwie Hubertus zaplanowane jest na sześć etapów, w tej chwili dobiega końca budowa czwartego, a w ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się budowa piątego. Na zachód od tych inwestycji na sześciohektarowej działce powstają dwa pierwsze siedmiopiętrowe bloki osiedla Mozaika Mokotów katalońskiego dewelopera Layetana (143 mieszkania). Pod koniec ubiegłego roku u zbiegu ulic Postępu i Cybernetyki firma Arche rozpoczęła budowę 11-piętrowego domu, w którym znajdzie się 170 mieszkań. Za kilka miesięcy budowę osiedla na działce przy ul. Wynalazek chce rozpocząć firma Longbridge, a do końca roku firma Atlas Estates chce wystartować z budową mieszczącego 150 lokali domu o nazwie Diamond Apartments u zbiegu Obrzeżnej i Cybernetyki, naprzeciwko inwestycji Galeria Point.

- Służewiec to rozwojowa dzielnica - zapewnia Marcin Szulc z Longbridge. - Najpierw z rejonu przemysłowego przekształcił się w biurowy, a teraz kolejne projekty mieszkaniowe zapewniają mu stabilny rozwój - przekonuje.

Zobacz również:

Inwestycje z Warszawy

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.