Ursus

Mimo bliskości centrum dojazd potrafi być prawdziwym koszmarem. Najszybszym sposobem jest pociąg, ale większość nowych osiedli jest oddalonych od linii kolejowych. W skrajnych przypadkach dotarcie do środka komunikacji zajmuje nawet kilkanaście minut

Ursus jest w trzech czwartych zabudowany. Pozostała część, niegdyś rolnicza, została obecnie przeznaczona pod budownictwo miejskie. Aż jedną piątą dzielnicy zajmują tereny przemysłowe - głównie po zakładach Ursus. Minusem jest bliskie sąsiedztwo lotniska Okęcie. Odgłosy startujących samolotów są dla większości mieszkańców ursuskich osiedli bardzo uciążliwe.

Fani zakupów w hipermarketach nie znajdą wiele dla siebie. Jedynym dużym obiektem handlowym jest centrum Factory, gdzie można tanio kupić markowe ubrania. Na terenie dzielnicy znajdują się co prawda sklepy Żabka, Biedronka czy Globi, ale przeważa drobny handel i usługi. Na tradycjonalistów czeka targowisko przy ul. Gierdziejowskiego.

Prężnie działają lokalne domy kultury. Kinomani nie mają jednak powodów do zadowolenia. Kino jest tylko jedno, do tego niezbyt nowoczesne - przyciąga za to atrakcyjnymi cenami biletów. Przy wszystkich placówkach oświatowych są obiekty sportowe. Działają też dwa całoroczne baseny - przy ul. Orląt Lwowskich i Sosnkowskiego.

Sady Jerozolimskie

U zbiegu ul. Skoroszewskiej i Dzieci Warszawy firma Edbud buduje osiedle Sady Jerozolimskie. W ostatnim, czwartym etapie powstają dwa sześciopiętrowe budynki ze 114 mieszkaniami. Ich metraż waha się od 40 do 104 m kw. Cena za m kw. w zależności od piętra i metrażu wynosi 2850-2950 zł netto. Obowiązkowy garaż kosztuje 24 tys. zł brutto. Ponad połowa mieszkań jest już wyprzedana. Pierwszy budynek zostanie oddany pod koniec czerwca 2005 r., drugi pod koniec września 2005 r.

Tel. (0-22) 649 17 67 do 70

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.